Fotogalerie 2019

Lesní pedagogika 4.MS Jirkov, konaná dne 2.10.2019

Dětský den Lesná, konaný dne 9.6. 2019

Uklízíme Česko, konáno dne 23. 4. 2019 

Lesní pedagogika 4.MS Jirkov, konaná dne 2.10.2019

U zámeckého rybníka na Červeném Hrádku se děti z mateřské školy v Jirkově setkaly s lesními pedagogy z litvínovské lesní správy. Ti si s dětmi povídali o přírodě, lesních zvířátkách a o práci v lese. Dětem se moc líbila hra „jaké je to v noci v lese“ – se zavázanýma očima chodily podél lana a představovaly si, že je tma a ony jsou v lese a musí dávat pozor na pařezy, příkopy, stromky a různé jiné nástrahy, které jim mohou stát v cestě.

 

 

Dětský den na Lesné, konaný dne 9.6. 2019

Mikroregion Lesenská pláň, tak jako každý rok, organizuje dětský den na Lesné pro děti z přilehlých obcí včetně těch z německé strany. Dětský den probíhá formou stezky, na které děti plní řadu vědomostních i dovednostních úkolů. Jedním ze stanovišť je i lesní pedagogika, kde děti přiřazovaly k větvičkám stromů správný plod (šišku, bukvici, kaštan a pod.). Pokud si děti s něčím nedokázaly poradit, spolu s lesním pedagogem to daly úspěšně dohromady. Jistě si z tohoto dne odnesou mnoho užitečných informací.

 

Uklízíme Česko, konáno dne 23. 4. 2019

23.4. se každoročně koná DEN ZEMĚ.  Děti z mateřské školy Hora Svaté Kateřiny a základní školy DeutschNeudorf v tento den uklízely les v revíru Brandov s revírníkem Karlem Vokálem. Všichni společně nasbírali spoustu odpadků, které v lese odhodili neukáznění návštěvníci a v Brandově ho pak vysypali do kontejnerů. Odměnou za lesní úklid jim byl na ohýnku opečený buřt a dobrý pocit z uklizeného lesa a vzájemné spolupráce.